– Blog

drodzy czytelnicy 🙂

awaria ogrzewania została w końcu usunięta,

biblioteka funkcjonuje w normalnych godzinach.

serdecznie zapraszamy 🙂

W październiku zaczynamy cykl POLECAJEK – Tytuł Tygodnia – będzie się ukazywał w każdą sobotę.

Dzisiaj 3 lutego, w pierwszą sobotę miesiąca, proponujemy książkę P. Zimbardo: EFEKT LUCYFERA

– w książce tej przedstawiona jest analiza eksperymentu stanfordzkiego

Dzisiaj 27 stycznia , proponujemy audiobook Stephena Kinga ; Dallas’63

to pozycja dla miłośników rzeczywistości alternatywnej 🙂

– odpowiada na pytanie –  a co by było gdyby?

Dzisiaj 13 stycznia,  w drugą sobotę roku proponujemy książkę Ewy Pisuli; Autyzm: przyczyny, symptomy, terapia

Dzisiaj 6 stycznia proponujemy książkę

Marta Czechowska-Bieluga; Kobieta w roli dyrektora szkoły

Dzisiaj 30 grudnia, w ostatnią sobotę roku proponujemy książkę Paolo Roberto: Meg a trening 15-minutowy

Zapraszamy do biblioteki po nowości

– audiobooki – od kryminałów po psychologię.

aut. Biblioteka Miasta i Gminy Szamotuły

Drodzy Czytelnicy,

już wkrótce  IX  wydanie ogólnopolskiej akcji  Nocy Bibliotek 2023 ( pierwsza sobota października), w której jesteśmy parterami 🙂

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Szamotułach zaprezentuje swoje zbiory pod postacią  audiobooków i książek tradycyjnych,

wiele z tych tytułów zostało przeniesionych na srebrny ekran,  jeśli jesteś miłośnikiem między innymi:

S. Kinga, T. Clancy’ego , S. Meyer, J.R.R. Tolkiena, J.K. Rowling, K. Blixen, to  zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą 🙂

info ze  strony FB organizatora  @Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamotuły

“Absurd nie czytać”, to hasło tegorocznej Nocy Bibliotek!
A my dopowiadamy…i nie oglądać!
Tym razem nawiążemy do literatury, komiksów i ich filmowych adaptacji.

Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji tego wieczoru:
Od godz. 17:00 będziecie mogli wyruszyć ulicami Szamotuł i wziąć udział w grze miejskiej. Obowiązują zapisy (w bibliotece i na czytelnia@biblioteka-szamotuly.pl).

Również od godz. 17:00, aż do godz. 19:00 w bibliotece czekają na Was fantastyczne zabawy. Będzie filmowo! Wyświetlimy retro bajki z projektora, będziecie mogli spróbować swoich sił z book foldingiem, czekać na Was będzie literacko-filmowa fotobudka i kawiarenka, gra „Zgadnij kim jestem?” oraz quiz „Film wśród książek ukryty”, a także inne gry i zabawy.

O godzinie 19:00 zapraszamy na koncert oraz spotkanie z Moniką Rosca – pianistką, aktorką, odtwórczynią roli Nel w filmie “W pustyni i w puszczy” (1973 r.).

Finał gry miejskiej, quizu oraz konkursu na kolaż (zapraszamy do udziału) odbędzie się o godz. 20:30, a po nim o 21:00 rozpocznie się familijny sens filmowy. Monika Rosca tym razem na ekranie w roli Nel, czyli zaprezentujemy Wam “W pustyni i w puszczy” (1973).

Zapisujcie w kalendarzach datę 7 października i przybywajcie!
Już nie możemy doczekać się spotkania z Wami 😉 To będzie niezwykła noc – Noc Bibliotek!

Partnerzy:
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Szamotułach
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Szamotułach
Biblioteka przy I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi
SzOK Szamotulski Ośrodek Kultury

Drodzy czytelnicy,

już w piątek 8 września zapraszamy na dwunastą  edycję Narodowego Czytania- tym razem będzie to “Nad Niemnem”

W programie:
– odczytanie fragmentu powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej
– rozwiązanie quizu oraz wręczenie nagród (quiz dotyczący lektury będzie można rozwiązać w, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamotuły  od 4 do 7 września)
– warsztaty układania rustykalnych bukietów
– stemplowanie książek okolicznościową pieczęcią