– Imprezy, konkursy i inne

 • Narodowe Czytanie 2023
  Drodzy czytelnicy, już w piątek 8 września zapraszamy na dwunastą  edycję Narodowego Czytania- tym razem będzie to “Nad Niemnem” W programie: – odczytanie fragmentu powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej – rozwiązanie quizu oraz wręczenie nagród (quiz dotyczący lektury będzie można rozwiązać w, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamotuły  od 4 do 7 września) – warsztaty układania … Czytaj więcej.
 • zakup nowości wydawniczych
  Drodzy Czytelnicy, uprzejmie informujemy, że Powiatowa Biblioteka Publiczna w Szamotułach otrzymała dofinansowanie w wysokości 1500,00 PLN ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Zadanie: „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków … Czytaj więcej.
 • Przerwa urlopowa
  PRZERWA URLOPOWA W dniach 24.07 do 11.08. biblioteka nieczynna , za utrudnienia przepraszamy  
 • XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2023
  Program Tygodnia Bibliotek w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Szamotułach: 8 maja – lekcja biblioteczna z przedszkolakami, świetujemy z bibliotekarzami z Szamotuł 9 maja – odwiedziny u strażaków, spotkanie z seniorami 10 maja – świętujemy z bibliotekarzami z Ostroroga 11 maja – zwiedzamy Muzeum Zamek Górków w Szamotułach 12 maja – odwiedziny u strażaków cz. 2 … Czytaj więcej.
 • Konkurs „Kurek w bibliotece”
  Kurek na dachu, a teraz kurek w bibliotece! 😀 Dzięki uczestnikom konkursu „Kurek w bibliotece” mamy prawdziwie wiosenną dekorację – zawieszki kurki i koguciki zdobią i ożywiają biblioteczne wnętrze.
Back to top